Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Tipy a rady jak stěhovat

Hodláte se stěhovat a nevíte si rady, jak na to? Před samotným stěhováním si zodpovězte pár otázek a podle toho se zařiďte.

Stěhování s hladkým průběhem? Tajemství se skrývá v kvalitní přípravě

Brzy se máte stěhovat do nového a už teď hrůzou nemůžete zamhouřit oka při představě, čím si budete muset projít? Pokud se vám hlavou honí podobné myšlenky, pak vězte, že klíčem k zvládnutí celého stěhovacího procesu je dobrá organizace práce a dostatečný časový předstih. Stěhování berte jako příležitost k takové malé inventuře ve vašem životě a dobře se na něj připravte provedením několika jednoduchých kroků. Základní pravidlo číslo jedna je nenechávat stěhovací proces na poslední chvíli, tedy pár dní předtím, než máte naplánováno opustit staré živobytí. S přípravou začněte alespoň s měsíčním předstihem a vše si rozplánujte.

Příprava na stěhování

Jedna z prvních otázek, kterou je třeba vyřešit, je, zda se budete stěhovat svépomocí, nebo si zaplatíte profesionální stěhováky. Ať už se rozhodnete jakkoli, je nutné řešit to s předstihem. Bude třeba poprosit několik přátel či příbuzných, s nimiž může být obtížné ladit společný vyhovující termín. Ze dne na den vám nebude nikdo k dispozici, stejně jako stěhovací firma se musí rezervovat minimálně s dvoutýdenním předstihem. Stěhovací firmy jsou schopné zajistit dodávku, fyzické přemisťování majetku je pro ně hračka a mohou pomoci také s demontáží nábytku. Pokud ke stěhování využijete auto, zajistěte si volný příjezd a parkování co nejblíže ke vchodu.

Stěhovací krabice a obalový materiál

V přípravné fázi je také třeba zajistit dostatek stěhovacích krabic, tašek, pytlů nebo přenosných boxů. Objednejte vícero velikostí a druhů provedení. Nezapomeňte přitom na výplňové materiály, proložky a bublinkové folie, aby vaše cennosti a křehčí osobní věci nepřišly k úhoně. Pokud stěhujete nábytek, jako jsou komody nebo skříně, nezapomeňte na ochranu jejich hran a rohů. Jejich prázdný obsah můžete navíc využít pro přesunutí polštářů, dek a jiných textilií. Tato drobná vychytávka vám vyšetří stěhovací krabice pro přesun jiných věcí.

Systém ukládání do krabic

Předem si také promyslete systém vystěhovávání obsahu skříní, polic a komod a jejich následné ukládání do krabic. Až budete stát v novém, nezabydleném bytě, ušetříte si frustraci z toho, že jste v obležení hromady krabic, o nichž nemáte páru, co ukrývají. Krabice plňte vždy obsahem z konkrétních místností a následně si je označujte barevnými štítky, popisky nebo si vymyslete vlastní kódy pro šifrování jejich útrob. Při vybalování si tak ušetříte mnoho nervů a energie.

Pryč s nepotřebnými věcmi

Místo bezmyšlenkovitého přesouvání obsahu skříní rovnou do krabice věnujte čas krátkému zamyšlení nad tím, co vlastně do krabice balíte, zda to ještě využijete, nebo zda se náhodou nejedná o starý, dosloužilý nebo přebytečný kousek. Tímto způsobem se můžete zbavit velkého množství nepotřebných věcí, které vám v novém bytě budou jen zabírat místo. Stěhovací služba vám ráda všechny nepotřebné věci a nábytek odveze a ekologicky zlikviduje.

Jak probíhá stěhování domácností?

  • Přistavění stěhovacího vozu v požadovaném termínu a času
  • Vystěhování domácnosti a naskládání do auta
  • Případná demontáž a montáž nábytku
  • Přejezd na novou adresu
  • Vynesení všech věcí a nábytku do bytu
  • Rozestavění nábytku po bytě dle přání
  • Odvoz nepotřebného vybavení a obalového materiálu

Kontaktujte nás

Stěhování Segr
Krčínova 1575/15
370 11 České Budějovice

IČ: 04016254 

stehovanisegr@seznam.cz
tel: +420 775 042 459